Seful DSU, Raed Arafat, a declarat vineri seara la un post de stiri ca daca oamenii nu poarta masca, nu doar ca vine valul 4 de COVID dar vine si gripa sezoniera, despre care spune ca am fost feriti pana in prezent deoarece s-a purtat masti.
„Vom avea o toamna linistita?”, a fost întrebat Raed Arafat.
„Eu asa sper. Ca sa fim siguri ca va fi linistaita trebuie sa continuam sa ne protejam si ne protejam prin vaccin. Pe urma vine si gripa sezoniera, pentru ca nu prea am avut in aceasta perioada din cauza ca majoritatea persoanelor au purtat masca, dar acum va reveni fara niciun fel de discutie si are si ea pericolele ei. Speranta noastra e sa ramanem ca acum. Chiar stam bine”, a declarat șeful DSU.
