Warning: Undefined variable $open_graphite_head in /home/dc360/public_html/wp-content/plugins/open-graphite/_open_graphite.php on line 619
- Advertisement -
AcasăJustitieRomania, tara vesnic a nimanui. In timp ce tarile vecine lupta pentru...

Romania, tara vesnic a nimanui. In timp ce tarile vecine lupta pentru ca Constiutia proprie sa nu fe modificata dupa bunul plac al Brxuelles-ului, Predoiu ne anunta ca odata ce am intrat in UE, am cedat o parte din suveranitate, inclusiv Constitutia: In momentul in care intri in UE. sunt și alte articole care sunt interpretabile, dar ți-ai asumat să cedezi o parte de suveranitate. Nu vrem să ne aducem aminte despre lucrul acesta sau ce? E valabil pentru orice stat membru al Uniunii Europene! Orice stat care a intrat în Uniunea Europeană a cedat suveranitate!

- Advertisement -

In timp ce tarile vecine Romaniei membre ale Grupului de la Visegrad, duc lupte grele de ani intregi al Bruxelles pentru ca Constitutia sa nu fie modficiata intcomaidupa bunul plac al Bruxells-ului, la noi Constiutia este oferita pe tava de catre proprii politiceni celor de la Bruxelles. Minsitrul Justitiei a declarat duminica seara al BV1 TV, ca in momentul in care Romania a aderat la UE, si-a cedat si o parte din suveranitate, inclusiv Constitutia.

„Da, evident. Uitați-vă în Constituție. În momentul în care tu accepți că aplici dreptul european cu prevalență… sigur că sunt nuanțe, sunt și alte articole care sunt interpretabile, dar ți-ai asumat să cedezi o parte de suveranitate. Nu vrem să ne aducem aminte despre lucrul acesta sau ce? E valabil pentru orice stat membru al Uniunii Europene. Orice stat care a intrat în Uniunea Europeană a cedat suveranitate. Orice stat membru, de la Germania, până la România, a cedat suveranitate” a declarat Predoi la B1TV.

- Advertisement -
- Advertisement -

Rețele de socializare

34,563FaniÎmi place
24,580CititoriConectați-vă
61,453AbonațiAbonați-vă

Important

- Advertisement -

Noutăți

- Advertisement -