Warning: Undefined variable $open_graphite_head in /home/dc360/public_html/wp-content/plugins/open-graphite/_open_graphite.php on line 619
- Advertisement -
AcasăExternPropaganda SUA pro inarmare, in cadere libera. Sondaj Germania: Doaer 33% din...

Propaganda SUA pro inarmare, in cadere libera. Sondaj Germania: Doaer 33% din germani sunt de acord cu furnizarea de arme Ucrainei

- Advertisement -

Propaganda asa zisei „mame a democratiei” este in cadere libera. Dupa sondajele care aratau ca putin peste 10% din unguri sunt de acord cu inarmarea Ucrainei si mai putin de 30% din francezi, un sondaj realizat in acest sens in Germania arata ca doar 1 din 3 din locuitori este de asemenea de acord.

Concret, 45% din germanii intervievatii s-au aratat categoric impotriva trimiterii de tancuri Leopard 2 in Ucraina, 22% sunt indecisi si doar 33% sunt pentru.

Sondajul a fost realizat de institutul YouGov pe un esantion reprezentativ de 2.075 de persoane.

- Advertisement -
- Advertisement -

Rețele de socializare

34,563FaniÎmi place
24,580CititoriConectați-vă
61,453AbonațiAbonați-vă

Important

- Advertisement -

Noutăți

- Advertisement -