Adrian Năstase a avut o reacție pe blogul său vizavi de ultimele întâmplări recente din ultimele zile, când a fost un val de emoție mai ridicat cu ocazia împlinirii a 30 de ani de la cărera comunismului.
Fostul premier Adrian Năstase îi ia la socoteală pe tineri, dând de înțeles că nu prea știu ce vorbesc legat de Revoluție și că își ia minformațiile de pe la diverse ONG-uri „cu democracy în coadă”. Năstase comentează și el întâmplarea neferictîă de ieri când un individ i-a dat cu cârja în cap lui Gelu Voican Vociulescu, provocându-i o scurtă sângerare în creșetul capului. Fostul premier condamnă faptul că jandarmii nici măcar nu au încercat să îl apere pe fostul politician iar agresorul acestuia nu a fost reținut. În final, Năastase îi pune cu burta pe carte pe „neștuitori”, amintindu-le că de cum s-a ajuns în perioada intereclică de la violență verbală la cea fizică.
