Warning: Undefined variable $open_graphite_head in /home/dc360/public_html/wp-content/plugins/open-graphite/_open_graphite.php on line 619
- Advertisement -
AcasăPoliticaRaed Arafat, între două extreme! Candidatul galben l-ar da afară din Guvern...

Raed Arafat, între două extreme! Candidatul galben l-ar da afară din Guvern cu prima ocazie, candidatul roșu l-ar promova în funcția de consilier dacă ar ajunge președinte

- Advertisement -

Fondatorul SMURD Read Arafat este ce de obicei în ultimii ani aflat între două extreme. Dacă o parte semnificativă din societate îi respectă munca și faptul ca a fondat SUMRD iar o altă parte îi reproșează ca a devenit prea “PSD-ist”, nici în plan politic lucurile par să nu stea mai diferit. Klaus e hotărât să îl execute pe Arafat și i-a cerut lui Ludovic să îi facă urgent o „evaluare” șefului SMURD, în urma evaluării urmând să se decidă dacă mai rămâne sau nu în Guvern, de partea cealaltă Viorica spune dacă ar ajunge presedinte l-ar pune pe Arafat consilier. Șefa PSD îl trage chiar și de urechi pe Klaus după ce i-a ordonat lui Orban sa îl evalueze cît mai repesede pe șeful SUMRD: ” Încă un motiv pentru care oamenii nu trebuie să îl voteze pe Klaus Iohannis. Cum poate președintele României să încalce, din nou, Constituția”

”Da, mi-ar putea fi consilier. Este un om pe care eu îl apreciez. Încă un motiv pentru care oamenii nu trebuie să îl voteze pe Klaus Iohannis. Cum poate președintele României să încalce, din nou, Constituția, să îl dea afară din Guvern, să stabilească el. E președintele dictator, care își permite orice și nu îl sancționează nimeni. E un om care urăște foarte mult”, a afirmat Dăncilă.

Şefa PSD s-a referit apoi la numele ei, luat în derâdere şi l-a criticat dur pe preşedintele Iohannis.

„Eu mă mândesc cu faptul că port numele Vasilica și foarte mulți români poartă numele de Vasile sau Vasilica. Cred că i-a jignit pe toți românii care poartă numele de Vasile.

Această atitudine pe care o are președintele nu este normală, a avut un discurs de tip extremist spunând mereu că PSD-ul trebuie să dispară. În Klaus Iohannis eu nu mai am niciun fel de încredere, în 5 ani de zile n-a făcut nimic pentru români și România.

El n-ar fi bun nici de prim-ministru, nici măcar de ministru. Ca să fii ministru trebuie să muncești, să fii implicat, dedicat”, a explicat Dăncilă.

Citește și https://dc360.ro/uite-lovitura-nu-e-lovitura-viorica-spune-despre-10-august-da-am-spus-atunci-ca-seamana-cu-o-lovitura-de-stat-am-vazut-pe-urma-ca-nu-a-fost-o-lovitura-de-stat-nu-trebuie-sa-venim-noi-cu-scenarii/

- Advertisement -
- Advertisement -

Rețele de socializare

34,563FaniÎmi place
24,580CititoriConectați-vă
61,453AbonațiAbonați-vă

Important

- Advertisement -

Noutăți

- Advertisement -