Incredibil, dar cat se poate de adevarat. Daca in urma cu circa 3-4 ani, la mijlocul guvernarii PSD, ne reamintim probabil mai multi de memorabila ingurare a unui WC dintr-o unitate de invatamant din mediul rural cu un sobor de repti, ei bine sub adminsitratia liberala, lucurile „evolueaza” la un nou nivel.
Pentru redeschiderea un oficiu postal proaspat renovat s-a prezentat de asemenea un sobor de proeti, de data asta la Tagu Mures. Poate totusi detaliul care le bate pe toate, chiar si soborul de popi, este faptul ca directorul general al Companiei Nationale Posta Romana SA, Horia Grigorescu, a fost chemat si el la „botezul” oficiului postal, fiind intampinat cu paine si sare.
oficiului postal, fiind intampinat cu paine si sare.



