Warning: Undefined variable $open_graphite_head in /home/dc360/public_html/wp-content/plugins/open-graphite/_open_graphite.php on line 619
- Advertisement -
AcasăPoliticaUn nou weekend, o noua ciomageala intre intre Orban si Firea! Seful...

Un nou weekend, o noua ciomageala intre intre Orban si Firea! Seful PNL: Inima României, Bucureștiul, a fost băgată aproape în stop cardiac de o administraţie incompetentă și coruptă! Administraţia se lasă prizonieră pentru marii gunoieri! Degeaba câştigi bine dacă-ţi petreci două din viaţă sufocat în trafic şi înghiţind praful şi noxele emise de toate maşinile!

- Advertisement -

A venit si sfarsitul saptamanii, si cum s-ar putea face mai cunsoctut asta mai bine decat printr-o noua cafteala recirpoca Firea-Orban? Seful PNL a declarat la Conferinţa de alegeri a PNL Bucureşti ca „inima Romaniei” a fost bagata in stop cardiac de „administratia incompetenta si corupta”. Orban sustine ca administratia este prizoniera „marilor gunoieri”. Seful PNL face si o declaratie care ar putea intra la categoria controversate, acesta sustinand ca „degeaba câştigi bine dacă-ţi petreci două din viaţă sufocat în trafic şi înghiţind praful şi noxele emise de toate maşinile”

Declaratiile lui Ludovic Orban: 

”Bucureştiul este inima României. Dacă inima suferă de aritmii, dacă nu transmite sângele în tot corpul, tot corpul are de suferit. Inima României a fost băgată aproape în stop cardiac de o administraţie incompetentă, coruptă care şi-a bătut joc. (…) Nu se poate să ai cea mai poluată capitală, să ştii de unde vine această poluare şi să nu faci nimic.

Primăria Bucureştiului a avut posibilitatea să acceseze 178 de milioane de euro pentru modernizarea reţelelor primare de energie termică şi a pierdut aceşti bani pentru să este incompetentă şi nu are capacitatea să deruleze niciun proiect seros pentru Bucureşti

Nu poţi să rezolvi problemele bucureştenilor dacă tu sifonezi banul public în lefuri nesimţite ale unor companii inventate şi  populate cu clientela politică PSD, dacă sifonezi banul public în vouchere şi bairamuri care nu folosesc cu nimic localităţii. Problemele esenţiale ale Bucureştiului trebuie rezolvate. Nu avem bază de date urbană, nu avem cadastru făcut (…) nu avem un plan clar de reţele subterane.

Degeaba câştigi bine dacă-ţi petreci două din viaţă sufocat în trafic şi înghiţind praful şi noxele emise de toate maşinile

Trebuie să începem să nu mai privim administraţia din perspectiva unor obiective politico-electoraliste. (…) Nevoile reale ale oamenilor nu pot fi rezolvate cu bairamuri, cu lefuri nesimţite ş cu resurse aruncate pe apa Dâmboviţei.”

- Advertisement -
- Advertisement -

Rețele de socializare

34,563FaniÎmi place
24,580CititoriConectați-vă
61,453AbonațiAbonați-vă

Important

- Advertisement -

Noutăți

- Advertisement -